top of page

<Всеукраїнські>;

= <<олімпіади >>

*з [інформатики]

Завдяки нашим спонсорам ми можемо організовувати олімпіади та допомагати школярам розвиватися в інформатиці

Recent Olympiads

Міжнародна олімпіада 2024

Recent Olympiads

Юніорська олімпіада 2024

Про нас

Ми організовуємо Всеукраїнські олімпіади з інформатики, а також відбираємо учасників та забезпечуємо участь збірної України в різних європейських та міжнародних олімпіадах з інформатики.

<Актуальні події>

<Історії переможців>

Назарій Деньга

Назарій Деньга

"Олімпіадний досвід допомагає знайти роботу. Адже роботодавці бачать, що у тебе є успіхи і це вже для більшості великий плюс"

Дарина Карпенко

Дарина Карпенко

"У мене не було підготовки до якоїсь конкретної олімпіади, я готувалась до всіх одночасно"

Назарій Деньга

Назарій Деньга

"Олімпіадний досвід допомагає знайти роботу. Адже роботодавці бачать, що у тебе є успіхи і це вже для більшості великий плюс"

[Наші партнери]

  • Це олімпіада з розв’язання алгоритмічних завдань за допомогою комп’ютера. Учасникам потрібно писати розв’язки мовами програмування (C++, Python, тощо). Перевірка рішень відбувається комп’ютером без людського впливу. Приклади таких задач доступні на Eolymp.

    Не плутайте олімпіаду з інформатики з олімпіадою з інформаційних технологій.

  • Є три основні олімпіади Всеукраїнського рівня, які проходять кожного року.

    Всеукраїнська олімпіада з інформатики, яка організовується Міністерством освіти і науки України. На цій олімпіаді є чотири етапи: шкільний, районний, обласний та всеукраїнський. Взяти участь у цій олімпіаді можуть всі школярі України. Зареєструватися на олімпіаду можна через шкільного вчителя інформатики.

    Всеукраїнська юніорська та дівоча олімпіади з інформатики – дві олімпіади, які проводяться одночасно та організовуються Федерацією олімпіадного програмування. В юніорській олімпіаді можуть взяти участь школярі, яким 31-го грудня відповідного навчального року ще не було 15 років. У дівочій олімпіаді можуть взяти участь усі дівчата, які навчаються в українських школах. Реєстрація через вебсайт.

  • Україна бере участь у великій кількості міжнародних олімпіад. Найбільш популярні серед них:

    Міжнародна олімпіада з інформатики – найстарша олімпіада з інформатики, яку започаткували у 1989 році. В олімпіаді зазвичай беруть участь близько 300 учасників з 90 країн. Для того, щоб потрапити на цю олімпіаду – потрібно брати участь у Всеукраїнській олімпіаді з інформатики.

    Європейська дівоча олімпіада з інформатики – олімпіада для дівчат, яку започаткували у 2021 році. В олімпіаді беруть участь близько 200 учасників з 50 країн. Для того, щоб потрапити на цю олімпіаду – потрібно брати участь у Всеукраїнській дівочій олімпіаді з інформатики.

    Європейська юніорська олімпіада з інформатики – олімпіада для юніорів (до 15 років), яку започаткували у 2017 році. В олімпіаді беруть участь близько 100 учасників з 25 країн. Для того, щоб потрапити на цю олімпіаду – потрібно брати участь у Всеукраїнській юніорській олімпіаді з інформатики.

  • Обов’язково потрібно знати мову програмування. Дуже рекомендується знати саме C++ через те, що це єдина мова, яка підтримується на Міжнародній олімпіаді з інформатики. Також досить популярною мовою є Python.

    Крім знання мови, також потрібно знати алгоритми. Їх можна вчити, наприклад, читаючи книжки про алгоритми (наприклад, “Вступ до алгоритмів“). Також досить популярним є вебресурс cp-algorithms.

     

    Дуже корисним є розв’язання задач попередніх років, які можна знайти на системі Eolymp, яка використовується на більшості українських олімпіадах з інформатики.

    Також корисним може бути знайти тренера з олімпіадного програмування.

  • У першу чергу це розвиває вміння програмувати та швидко розв’язувати задачі, що потім дозволить легше знайти роботу у сфері IT.

    Учасники Міжнародної олімпіади з інформатики отримують по 200 балів з двох конкурсних предметів за вибором вступника при вступі (станом на 2024 рік). Перемоги на олімпіадах можуть позитивно вплинути на вступ у закордонні університети.

    Участь в олімпіадах дає можливість відвідати інші міста України, і навіть інші країни.

[Типові запитання]

bottom of page